19.03.2020/09:47

CCC planuje emisję akcji. Rysuje też czarny scenariusz na wypadek długiej pandemii

CCC planuje emisję w ramach subskrypcji prywatnej do 6.850.000 akcji serii I i do 6.850.000 akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru – poinformowała spółka. W ten sposób spółka chce pozyskać ok. 400-500 mln złotych. W przypadku przedłużającej się pandemii firma rozważa nawet sprzedaż spółki eObuwie.

"Podwyższenie kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji z wyłączeniem w całości prawa poboru wszystkich dotychczasowych akcjonariuszy spółki może zapewnić spółce możliwość najszybszego pozyskania wymaganego dodatkowego finansowania w oczekiwanej przez spółce kwocie wynoszącej około 400-500 milionów” – czytamy w komunikacie zarządu CCC, na który powołuje się portal infostrafa.pl. Firma chce te pieniądze przeznaczyć na kapitał obrotowy.

Firma zakłada, że proces podwyższania kapitału zakładowego wraz zachowaniem prawa poboru oraz przygotowaniem prospektu emisyjnego może potrwać od 4 do 6 miesięcy.

Zarząd CCC podkreślił, że w kontekście istotnego obniżenia oczekiwanych przychodów w 2020 roku, wynikających głównie z czasowego zamknięcia sklepów w galeriach handlowych pozyskana kwota powinna „utrzymać adekwatną sytuację płynnościową, przy założeniu przyśpieszenia wzrostu sprzedaży e-commerce, wykorzystania programów pomocowych zapowiadanych przez organy publiczne, odnośnych uzgodnień z instytucjami finansującymi oraz współpracy z kluczowymi kontrahentami spółki".

Jednocześnie firma podkreśla, że nie można wykluczyć pojawienia się w przyszłości „istotnych trudności finansowych”, w tym trudności związanych z płynnością, mogących ograniczyć działalność firmy, jeżeli pandemia będzie się przedłużać.

"W przypadku przedłużania się w istotny sposób efektów pandemii koronawirusa na nastroje konsumenckie poza rok 2020, (...), spółka rozważy upłynnienie strategicznych aktywów, w tym pakietu 20-25 proc. akcji w spółce eObuwie S.A., w formie transakcji prywatnej bądź na rynku publicznym, przy czym decyzje w tym zakresie zostaną podjęte przez spółkę po przeprowadzeniu stosownych analiz" – napisano w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.