11.12.2019/21:04

CCC przegrywa batalię z Urzędem Skarbowym. Spółka odwoła się do WSA

CCC wniesie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Spółka nie zgadza się z niekorzystnym dla niej wynikiem odwołania od decyzji Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu. Chodzi o 21 mln zł.

Urząd Skarbowy utrzymał w mocy decyzję z dnia 23 sierpnia 2019 r., zgodnie z którą firma CCC zobowiązana jest do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wraz z odsetkami w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy sprzedaży z dnia 1 października 2014 r. zawartej pomiędzy CCC Shoes & Bags Sp. z o.o. a CCC.eu Sp. z o.o.

We wrześniu 2019 r. zarząd CCC utworzył rezerwę w wysokości 21 mln zł, która była przeznaczona właśnie na zobowiązania z tytułu podatku. 

„Spółka CCC.eu Sp. z o.o. po konsultacji z doradcami podatkowymi nie zgadza się z podejściem wyrażonym w decyzji Organu II Instancji. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe wnosząc skargę do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w związku z ugruntowanym orzecznictwem sądów administracyjnych w odniesieniu do stosowania podatku od czynności cywilnoprawnych w analogicznych stanach faktycznych" – podano w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.