30.04.2020/10:00

CCC spokojniejsze o przyszłość. Firma ma 500 mln zł na zakup nowej kolekcji

CCC pozyskało nowej emisji akcji ponad 500 mln zł. Spółka zaoferowała 13,7 mln akcji nowej emisji. Cena emisyjna została ustalona na 37 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wzmocnienie kapitału obrotowego spółki, w tym zakupu produktów na sezon jesień-zima 2020. 

Spółka CCC znalazła się w trudnej sytuacji, kiedy na skutek epidemii koronawirusa zamknięte zostały galerie handlowe, w których obuwniczy potentat na większość sklepów. Marcin Czyczerski, prezes CCC uważa, że dzięki emisji akcji firmie udało się ustabilizować sytuację finansową i wzmocnić jej fundamenty. CCC pozyskało również dofinansowania w ramach rządowych programów pomocowych i pracuje nad finansowaniem gwarantowanym przez BGK. 

–  Realizujemy postawione cele zgodnie z planem. Przeprowadzona z sukcesem emisja akcji jest sygnałem, że inwestorzy, podobnie jak ja, wierzą w przyszłość CCC. Jestem przekonany, że umiejętności i wiedza, które pozwoliły nam zdobyć pozycję rynkowego lidera takie jak znajomość produktu, analiza potrzeb klienta, a także szybkie dostosowywanie się do zmian teraz pozwolą nam wzmocnić naszą pozycję po kryzysie. Środki pozyskane z emisji to bardzo ważny element tego planu – powiedział Dariusz Miłek, założyciel, a obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej CCC.

Prezes CCC powiedział, że firma podjęła dynamiczne działania, żeby przejść przez kryzys spowodowany pandemią „suchą nogą”. Zdaniem Marcina Czyczerskiego przeprowadzona z sukcesem emisja akcji jest kolejnym krokiem milowym i potwierdza, że rynek pozytywnie ocenił aktywności, które firma podjęła w okresie ostatnich kilku tygodni w odpowiedzi na COVID-19. 

- Tak jak 13 marca ustanowił symboliczną datę początku najtrudniejszego okresu dla Spółki, tak 29 kwietnia ten okres kończy. Wracamy silniejsi, cieszymy się na spotkanie z naszymi klientami – stwierdził prezes CCC.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.