16.07.2020/11:22

CCC udostępnia swoją aplikację mobilną na kolejnym rynku

Sieć obuwnicza CCC poinformowała o uruchomieniu aplikacji mobilnej w Rumunii. To piąty rynek zagraniczny, po Czechach, Słowacji, Węgrzech i Austrii, na którym klienci CCC mogą korzystać z tego rozwiązania.

Aplikacja i Klub CCC są kolejnym etapem rozwoju biznesu CCC w Rumunii. Od marca 2020 klienci na tym rynku mogą korzystać z platformy ccc.eu z dostawą do domu.

Grupa CCC rozwija swoją obecność w Rumunii wielokanałowo i notuje silne wzrosty sprzedaży w e-commerce. Obecnie działają tam już 72 sklepy stacjonarne (w czerwcu 2018 było ich 55).  W 2019 roku Grupa CCC miała ok. 5-proc. udział w lokalnym rynku branży obuwniczej i silną drugą pozycję. Dotychczas dostępne były tu cztery kanały sprzedaży: sklepy stacjonarne, sklep online eobuwie.pl (epantofi.ro), platforma online mody premium Modivo oraz sklep online ccc.eu. Piątym kanałem jest aplikacja CCC.

- To jest dla nas jeden z najbardziej perspektywicznych rynków. Klientki i klienci w Rumunii są silnie zorientowani na modę, a e-commerce notuje tu jedne z największych wzrostów w Europie. Chcemy w pełni wykorzystać ten potencjał, rozwijając jak najszerzej naszą obecność w modelu omnichannel – mówi cytowany w komunikacie Karol Półtorak, wiceprezes CCC.

Na koniec czerwca 2020 roku Grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 23 poprzez sklepy stacjonarne, a w 17 poprzez kanał online. Grupa posiada łącznie ponad 60 platform online w całej Europie: poprzez domeny eobuwie.pl, ccc.eu, MODIVO, DeeZee oraz Gino Rossi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.