31.08.2016/13:33

Celpol produkuje ciastka 3D

Specjalizująca się w ciastkach firma Celpol z Łasku koło Łodzi rozpoczęła produkcję przestrzennych ciastek w kształcie domków – dowiedziały się „Wiadomości Handlowe”. Dystrybucja produktów, które konsumenci mogą wielokrotnie składać, ruszy w połowie września.

Opracowana z myślą o ofercie bożonarodzeniowej nowość Celpolu to pokryte cienką warstwą czekolady herbatniki o wymiarach 5x5x6 cm w kształcie domków o dwuspadzistych dachach o różnym nachyleniu kąta. Jak ujawnia Andrzej Lewandowski, współwłaściciel Celpolu w rozmowie z „Wiadomościami Handlowymi” klient kupi je w sklepie w formie złożonej, ale w domu będzie mógł je wielokrotnie składać i rozkładać. Producent zapewnia, że ciastka przeszły niezliczoną liczbę testów, które potwierdziły, że się nie rozpadają. Domki mają okna, drzwi, komin, dachówki i gzyms z marmolady. Do sprzedaży trafią w opakowaniach po osiem sztuk 800 g. 
Opracowanie technologii produkcji ciastek 3D to jeden z najważniejszych projektów w historii Celpolu. Firma pracowała nad nim kilka lat. Lewandowski twierdzi, że innowacja została ciepło przyjęta przez hurtowników, do których zostały rozesłane próbki i już teraz do zakładu wpływają zamówienia na całe palety. 

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztować opakowanie domków. Lewandowski mówi jedynie, że cena na początku ma być promocyjna, a ciastka będą trzy razy tańsze od podobnych wyrobów produkowanych w Niemczech.

Słodycze 3D i w formacie DIY (do it yourself – zrób to sam) to jeden z najmodniejszych trendów na światowym rynku słodyczy. W Polsce zaawansowane prace nad takimi projektami prowadzi również PPC Tago. W ub.r. przed Bożym Narodzeniem należąca do Henryka Gołębiewskiego firma wprowadziła domki z piernika do samodzielnego złożenia. Innowacja była intensywnie promowana podczas tegorocznych targów słodyczy ISM w Kolonii. 

Więcej o działalności Celpolu będzie można przeczytać we wrześniowym wydaniu "Wiadomości Handlowych"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.