30.07.2018/15:50

Centrum handlowe Zgorzelec Plaza zmieniło właściciela [TYLKO U NAS]

Centrum handlowo-rozrywkowe Zgorzelec Plaza w lipcu br. trafiło w ręce funduszu M7 Real Estate. To pierwsza tego typu inwestycja firmy w Polsce.

Do tej pory M7 Real Estate kupowało w Polsce biurowce i magazyny. Przejęcie Zgorzelec Plaza ma na celu poszerzenie portfela funduszu o nową kategorię nieruchomości.

- Zgorzelec Plaza jest pierwszym projektem handlowym kupionym przez M7 w Polsce. Dostrzegamy wiele możliwości wykorzystania potencjału obiektu i możliwości rozszerzenia jego oferty handlowej. Naszym zamiarem jest uzupełnienie najmu powierzchni oraz wzmocnienie pozycji projektu na rynku – powiedział Paweł Materny, dyrektor ds. najmu, M7.

Zarządcą centrum została firma doradcza Savills. - Cieszymy się z możliwości kontynuowania współpracy z M7 Real Estate oraz z faktu, że do portfela nieruchomości biurowych i magazynowych należących do tego właściciela, którymi mamy przyjemność zarządzać, dołącza w tej chwili obiekt handlowy. Zgorzelec Plaza znajduje się w lokalizacji o dość dużym nasyceniu powierzchnią handlową, ale jednocześnie bliskość granicy poszerza jej zasięg również o klientów spoza Polski. Dużym atutem tego projektu jest rozbudowana oferta rozrywkowa, co obecnie jest niezwykle ważne dla przyciągnięcia klientów i wydłużania czasu, jaki spędzają w centrum handlowym – powiedziała Marta Mikołajczyk-Pyrć, dyrektor zespołu nieruchomości handlowych w dziale zarządzania nieruchomościami i aktywami, Savills.

Obecnie zespół nieruchomości handlowych w dziale zarządzania nieruchomościami i aktywami firmy Savills zarządza m.in. Galerią Pomorską, Morskim Parkiem Handlowym i Ferio Wawer. Od 2017 roku firma Savills jest również zarządcą czterech innych nieruchomości należących do M7 Real Estate. Należą do nich dwa budynki biurowe RB House i Dwór Hamburski zlokalizowane w Poznaniu oraz warszawski biurowiec Wola Plaza, a także obiekt magazynowy z zapleczem biurowo-socjalnym Airport House.

Zgorzelec Plaza to nieruchomość handlowa zlokalizowana w województwie dolnośląskim o powierzchni ok. 25 000 mkw., z czego ok. 12 500 mkw. stanowi powierzchnia handlowa pod wynajem. Obiekt wyróżnia architektura zapewniająca dostęp do światła dziennego na powierzchniach wspólnych oraz rozbudowana oferta rozrywkowa obejmująca kino i  kręgielnię. Najemcami centrum są m.in. sieci: Empik, H&M, Multikino, Komputronik, Martes Sport, Media Expert i Rossmann.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Olo 14.09.2020

    Co nowego wprowadził Płatny Parking dla pracowników skandal :/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.