10.05.2020/17:02

Ceny żywności rosną. Dla rolników to żadna radość

Rolnicy donoszą o dramatycznej sytuacji w niektórych branżach. Chodzi szczególnie o hodowców świń i kurczaków – informuje serwis money.pl.

„Ostatnio w skupie zaproponowano mi 2 złote za kilogram kurczaka. Takich cen nie było od 30 lat, przez to nie mam po prostu pieniędzy na kupno paszy i nowych kurcząt” – zaalarmował portal money.pl jeden z rolników.

„Marzec przyniósł rekordowy poziom produkcji piskląt brojlerowskich w Polsce. Oznacza to, że polskie drobiarstwo rozkręciło produkcyjną machinę w sposób wcześniej niespotykany, po to, aby wpaść na rafę koronawirusa” – wyjaśnia w komentarzu Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz do aktualnej sytuacji rynkowej.

Jak czytamy w serwisie money.pl, kurczaków mamy po prostu za dużo. Skoro jest ich dużo, powinny być tanie w zakupie – czyli w sklepach kosztować grosze. Tak się jednak nie dzieje, bo sytuacja na tym rynku jest o wiele bardziej skomplikowana.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.