28.05.2019/17:10

CEO Pointpack.pl na KRFMCG: Logistyka miejska stoi przed wyzwaniami

W przyszłości będziemy zamawiać zakupy spożywcze tak, jak dzisiaj zamawiamy pizzę. Kurier dostarczy nam je w ciągu godziny – prognozował Marek Piosik, CEO firmy Pointpack.pl w trakcie prezentacji „Logistyka miejska przyszłości” na 12. edycji Kongresu Rynku FMCG.

Jako główne trendy kształtujące logistykę miejską, ekspert wskazał na ekonomię współpracy oraz wzrost zakupów spożywczych przez internet. Natomiast za hamulec dla tego sektora uznał rosnące tendencje proekologiczne. 

– Jeśli centra miast będą zamykane dla aut spalinowych, to logistyka miejska będzie miała spory problem – przyznał Marek Piosik. Niemniej branża szuka już rozwiązań, które mogłyby pomóc w przypadku tego scenariusza, chodzi np. o odstawy z zastosowaniem pojazdów autonomicznych.

- Za trzy lata możemy spodziewać się pierwszych w Polsce wdrożeń w obszarze dostaw przy użyciu pojazdów autonomicznych, zapewne w Warszawie – zapowiedział ekspert.

Inne istotne dla branży logistycznej trendy to jego zdaniem inteligentne miasta oraz rosnąca automatyzacja, która zyskuje na znaczeniu ze względu na rosnące koszty pracy. - Logistykę zmienia też sztuczna inteligencja i technologia blockchain – wskazał Marek Piosik.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.