18.12.2018/14:16

CH Auchan Bydgoszcz z szybką ładowarką samochodów elektrycznych

Kierowcy samochodów elektrycznych podróżujący na północ Polski mogą już korzystać z szybkiej ładowarki samochodów elektrycznych, zainstalowanej przy Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. Urządzenie należące do sieci GreenWay, największej w Polsce sieci ładowania, jest dostępne dla zmotoryzowanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz zapewnia zmotoryzowanym przestronny, bezpłatny i wygodny parking, oferujący ponad 2 tys. miejsc, w tym 40 powiększonych dla osób niepełnosprawnych. Od 14 grudnia odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz mogą również korzystać z szybkiej ładowarki samochodów elektrycznych, działającej w sieci GreenWay.

Ładowarka umożliwia równoczesne ładowanie trzech pojazdów: dwóch prądem stałym (DC) oraz jednego zmiennym (AC). Mogą skorzystać z niej kierowcy pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type-2, czyli praktycznie wszystkich marek samochodów elektrycznych dostępnych na rynku. Korzystanie ładowarki jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.greenwaypolska.pl. Ładowanie w sieci GreenWay jest odpłatne, a cennik znajduje się na stronie internetowej operatora.

Ładowanie baterii 20-40 kWh na stacji zainstalowanej w Bydgoszczy zajmuje maksymalnie 40 minut. W tym czasie kierowcy mogą zrobić zakupy w jednym z blisko 50 sklepów galerii handlowej, skorzystać z oferty punktów usługowych lub też odpocząć i zjeść posiłek w strefie restauracyjnej.

Ładowarka przy Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz należy do ogólnopolskiej sieci GreenWay. Stacje tej sieci mieszczą się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych i umożliwią swobodne podróżowanie samochodem elektrycznym po całym kraju. W ciągu najbliższych trzech lat firma zamierza uruchomić łącznie 630 stacji na terenie kraju. Obecnie sieć Greenway posiada ponad 80 stacji.

Ładowarka samochodów elektrycznych przed Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz będzie 9. takim urządzeniem, zainstalowanym przy obiekcie handlowym zarządzanym przez Ceetrus Polska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Marcinko 18.12.2018

    No i git! wreszcie i w bydzi ładowarka dostepna pod wszystkie modele, a nie tylko dedykowane konkretnym markom. Na greenway'a czesto wpadam - zawsze ten sam poziom obslugi, a i idzie skorzystac z profitów w panelu kierowcy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.