16.10.2017/07:55

Chińska żaba zadebiutuje w Polsce. To nowy koncept gastronomiczny

18 października, wraz ze startem CH Wroclavia, otworzy się pierwsza w Polsce restauracja Blue Frog. Sieć należy do firmy AmRest.

Do tej pory Blue Frog rozwijało się głównie w Chinach. Ma około 40 restauracji. W swojej ofercie łączy kuchnię azjatycką z... amerykańskimi burgerami, setkami i żeberkami. Pierwszy punkt tej firmy został uruchomiony w 1999 roku w Szanghaju. AmRest kupił ją w 2012 roku i w ciągu kolejnych 5 lat rozwinął o około 40 restauracji.

Blue Frog jest już obecne w Europie. Sieć już od miesiąca posiada restaurację w Madrycie. Punkt we Wrocławiu będzie dopiero drugim na Starym Kontynencie.

Operator Blue Frog, firma AmRest, posiada w Polsce ponad 400 restauracji należących do sieci: KFC, Burger King, Pizza Hut oraz kawiarni Starbucks. Do tej pory jej siedziba zlokalizowana była we Wrocławiu. Właściciele firmy podjęli jednak decyzję o przeniesieniu do stolicy Hiszpanii, Madrytu. 

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. AmRest prowadzi obecnie ponad 1 000 restauracji w 13 krajach.

Wroclavia to nowa inwestycja handlowa w sercu największego miasta Dolnego Śląska. Centrum będzie zintegrowane z dworcem autobusowym Polbus. We Wroclavii na odwiedzających czekać będzie ponad 200 sklepów, prezentujących popularne krajowe i międzynarodowe marki oraz unikalna oferta handlowo-gastronomiczna: ok. 20 restauracji wrocławskich i międzynarodowych, a także kino Cinema City, z salami VIP i pierwszą we Wrocławiu salą z technologią IMAX.

Właścicielem Wroclavii jest firma Unibail-Rodamco.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.