11.12.2018/10:14

Chiński gigant UnionPay wchodzi na europejski rynek kart płatniczych

Portugalski bank Millennium bcp będzie pierwszą instytucją finansową, która wydawać będzie karty kredytowe chińskiej organizacji płatniczej UnionPay. Na uroczyste podpisanie umowy w tej sprawie przybyli przewodniczący Xi Jinping i premier Portugalii Antonio Costa. UnionPay już dziś jest organizacją płatniczą z największą na świecie liczbą obsługiwanych kart – informuje serwis Payments Cards & Mobile.

Zgodnie z porozumieniem, Millennium – największy portugalski bank prywatny – będzie wydawał swoim klientom karty płatnicze UnionPay, uruchomi usługę UnionPay QuickPass oraz platformę do płatności online.

UnionPay jest marką znaną w Portugalii, gdzie cała sieć bankomatowa akceptuje karty tego emitenta, podobnie jak ponad 50 proc. placówek handlowych. W przyszłym roku karty te będą w Portugalii akceptowane powszechnie – czytamy w serwisie Payments Cards & Mobile.

UnionPay wyemitowało dotychczas w skali globalnej ponad 7 mld kart płatniczych, co daje tej organizacji pierwsze miejsce na świecie pod względem obsługiwanych płatników. Firma systematycznie rozwija sieć punktów akceptacji swoich kart i obecnie wchodzi na rynek portugalski, jako przyczółek do ekspansji w Europie.

Obecnie na Starym Kontynencie karty UnionPay są akceptowane przez ponad 3,3 mln firm handlowych w 40 krajach i regionach – stanowi to ponad 60 proc. europejskiego rynku. W skali globalnej organizacja jest obecna w 171 krajach i regionach. Jej karty są akceptowane przez 52 mln firm handlowych oraz przez 2,6 mln bankomatów na całym świecie.

Źródło: paymentscardsandmobile.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.