30.09.2020/13:27

Chorten zadamawia się na osiedlach mieszkaniowych

Wywodząca się z Podlasia Grupa Chorten otworzy kolejną placówkę w Białymstoku. Jednym z partnerów detalisty jest producent wędlin Sokołów, który będzie miał swoje stoisko w sklepie.

W czwartek 1 października nastąpi otwarcie nowego sklepu Grupy Chorten w Białymstoku, przy al. Jana Pawła II 59. Placówka ma się wyróżniać na tle konkurencji szeroką ofertą ogólnospożywczą i dużym wyborem mięsa oraz wędlin. W sklepie będzie działać duże stoisko przy współpracy z marką Sokołów.

Sklep jest zlokalizowany na terenie osiedla Słoneczne Trasy, które cały czas się rozrasta i w którym obecnie zamieszkuje już kilka tysięcy osób. Placówka znajduje się przy samym wjeździe do tego kompleksu i będzie działać w formule kameralnych delikatesów. Punkt ma ponad 100 mkw. powierzchni sprzedaży. 

Już wcześniej działała tu inna placówka handlowa, ale nowi właściciele przeprowadzili gruntowną modernizację całego lokalu, wyposażając sklep w nowoczesne meble i urządzenia. Klienci będą tu obsługiwani przy dwóch stoiskach kasowych. Sklep ma być czynny także w niedziele niehandlowe. 

W ofercie znajdzie się olbrzymi wybór produktów ogólnospożywczych, świeże owoce i warzywa oraz pieczywo z lokalnych piekarni. Na bogato zaopatrzonym dziale piwno-alkoholowym będzie można kupić także zimne trunki prosto z lodówki. Zadbano też o konsumentów, który sięgają po produkty bio, oferując szeroką półkę produktów ekologicznych. Lodówki z napojami i nabiałem, dział z podstawowymi kosmetykami, chemia gospodarczą i artykułami higienicznymi – to także musiało się znaleźć w tego typu placówce.
Mocną stroną tego miejsca ma być duża lada mięsna.

– Na osiedlu tym jest tylko dyskont, w którym brakuje oferty produktów mięsnych na wagę. W naszym sklepie będzie wiele wysokiej jakości wyrobów wędliniarskich, mięso na wagę, w tym także mięsa pieczone na miejscu w specjalnym piecu. Całemu stoisku patronuje firma Sokołów, zatrudniliśmy personel z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży tej kategorii produktów, planujemy także liczne promocje, więc liczymy, że szybko zdobędziemy zaufanie klientów – mówią Paweł i Kamil Tworkowscy.

Obaj panowie prowadząc rodzinny biznes od lat współpracują z Grupą Chorten. Dotychczas zarządzali trzema sklepami w Białymstoku. Ich czwarta placówka będzie jednocześnie 1990 sklepem w Grupie Chorten, która najwięcej, bo ponad 400 punktów ma na Podlasiu, z którego się wywodzi.

– Bardzo nas cieszy, że ci młodzi dynamiczni przedsiębiorcy mogą się rozwijać przy współpracy z nami i śmiało inwestują w swój kolejny punkt. Dzięki naszym warunkom handlowym u producentów i dystrybutorów oraz wspólnym promocjom, mamy nadzieję, że osiągną sukces w nowym miejscu i białostoczanie będą tu chętnie robić codzienne zakupy – dodaje Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także