13.05.2020/07:00

Chwila prawdy w handlu. Nie wszyscy zapłacili za sprzedany towar, co teraz?

Krótki, bo tylko dwutygodniowy okres zamknięcia sklepów w marcu wystarczył, aby sprzedaż spadła w praktycznie wszystkich branżach – chwilowo poza żywnością i farmacją (za GUS). Na tle innych branż sektor RTV/AGD doświadczył umiarkowanego, bo 16,7% spadku r/r (ceny stałe za GUS). Czy to dobry prognostyk, zapowiedź odbicia? Nie, jest to raczej potwierdzenie przeniesienia w czasie ewidentnego spadku sprzedaży i wiążących się z tym nieuchronnie problemów z płynnością, nawet tych firm, które skorzystały na krótkotrwałym boomie zakupów online.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wq najemca 19.05.2020

    Czy galeria ma prawo żądać od najemcy podania marży handlowej i kosztów pracowniczych, opłat za ZUS, media, telefon, internet w celu weryfikacji kosztów i przyznania ewentualnej obniżki czynszu? Chcą podliczyć? Jakim prawem? Jest na to jakiś paragraf?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.