25.04.2021/10:42

Co o zakazie handlu w niedziele sądzi Polska 2050 Szymona Hołowni?

Stanowisko większości partii politycznych w sprawie ograniczeń w niedzielnym handlu jest doskonale znane. Większość przedstawicieli dzisiejszej opozycji deklaruje, że jeśli zdobędzie władzę, otworzy ponownie sklepy w niedziele, choć nie na dawnych zasadach, lecz przy równoczesnym zagwarantowaniu kilku (zazwyczaj dwóch) wolnych niedziel w miesiącu dla każdego pracownika sektora handlowego.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • x 27.04.2021

  I dobrze, gwarancja wolnych niedziel zamiast narzucania ludziom jak mają żyć jest dobrym rozwiązaniem. Są ludzie, którzy chcą dorobić i mają do tego prawo, a ci, którzy chcą odpocząć, również mieliby do tego pełne prawo. Tylko gwarancja powinna obejmować 4 niedziele i nie tylko sektor handlowy.

 • Janek 26.04.2021

  Już go nie lubię

 • jaaaa 26.04.2021

  To żeby każdy mógł z rodziną spędzić niedzielę i żeby było dla wszystkich sprawiedliwie to należy zamknąć wszystkie sklepy. Żabki, cukiernie, rzekome placówki pocztowe, stacje benzynowe (a przynajmniej ich asortyment sklepowy), sklepy internetowe itd.
  Rynek powinien być wolny, jeśli ktoś chce pracować w niedziele to niech ma taki wybór. Zakazy kierowane tylko jednostronnym myśleniem, gdzie głównym argumentem są przekonania religijne są absurdem i ograniczaniem wolności ludzi którzy chcą i myślą inaczej.

 • Lubiezalki 26.04.2021

  Już powariowali całkiem niedziela jest dla rodziny A nie poto żeby robić zakupy...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także