06.02.2017/10:19

Coca-Cola inwestuje w Polsce

W ciągu ostatnich 10 lat firmy z systemu Coca-Cola zainwestowały w Polsce 1,3 mld zł – zauważa w rozmowie z Pulsem Biznesu Lana Popovic, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services.

Teraz koncern chce aktywizować zawodowo kobiety. Z najnowszego raportu „Praca i przedsiębiorczość kobiet – potencjał do wykorzystania w Polsce”, przygotowanego przez Deloitte na zlecenie Coca-Coli, wynika, że wskaźnik aktywności zawodowej kobiet w Polsce jest niższy niż średnio w EU i wynosi 61,4 proc. Oznacza to, że cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym nie pracują i nie szukają pracy.

Lana Popovic podkreśla na łamach Pulsu Biznesu, że jeśli liczba pracujących Polek osiągnie średnią unijną, to polska gospodarka może zyskać do 2025 roku od 90 mld do 180 mld zł. PKB Polski może wzrosnąć nawet o prawie 1 proc.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.