07.04.2021/20:47

Coca-Cola ma nową jednostkę biznesową w Europie. To efekt zapowiadanych zmian w strukturze firmy

Coca-Cola zainicjowała ogólnoświatową transformację organizacji. Dwa poprzednie regiony Europy Zachodniej i Środkowej i Wschodniej zostały połączone. Spowoduje to utworzenie nowej jednostki biznesowej Europe – podaje Lebensmittel Zeitung.

Coca-Cola zainicjowała światową transformację Grupy. Gigant napojów bezalkoholowych już jesienią ogłosił, że wyjdzie z pandemii silniejszy, dzięki usprawnieniu struktury. Znaczna część tej restrukturyzacji, zgodnie z najnowszym komunikatem, obejmuje "organizację działalności wokół nowych jednostek operacyjnych" – podaje Lebensmittel Zeitung.

ZNowa jednostka biznesowa "Europa" istnieje oficjalnie od 2 kwietnia i skupia dawne regiony biznesowe Europy Zachodniej – do których należały Niemcy – a także Europy Środkowej i Wschodniej. Oznacza to, że nowy podmiot obejmie ponad 40 krajów, od Wielkiej Brytanii po Rosję. Nowym szefem Europy, z siedzibą w Dublinie, jest wieloletni menedżer Coca-Coli Nikos Koumettis. Wcześniej pracował w firmie jako prezes Grupy Europa, Bliski Wschód i Afryka.
  
Zarzad Coca-Coli w Niemczech pozostaje niezmieniony. Bjorn Jensen nadal będzie dyrektorem zarządzającym Coca-Coli w Niemczech, Danii i Finlandii. Barbara Körner również pozostaje w Niemczech jako dyrektor zarządzający. Ponadto będzie ona jednak służyć jako Industry & Regional Trade Engagement Director dla Coca-Cola w Europie – podaje Lebensmittel Zeitung.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także