18.09.2018/15:33

Coca-Cola z dodatkiem składników z marihuany? Trwają rozmowy

Coca-Cola rozmawia z lokalnym producentem wyrobów z konopi indyjskich Aurora Cannabis w sprawie wykorzystania niektórych składników marihuany w napojach. Nowa cola nie wywoływałaby jednak „haju” – informuje Super Express.

Celem producenta nie jest odurzanie klientów, a jedynie poprawa ich samopoczucia. Do produkcji napojów wykorzystano by związek CBD, który ma pewne właściwości przeciwpsychotyczne, a w dawkach leczniczych jest też przeciwzapalny i także przeciwbólowy. Nie ma mowy o wykorzystaniu psychoaktywnego THC, który jest psychoaktywny. O fakcie rozmów informuje kanadyjski Bloomberg – czytamy w Super Expressie.

Koncern zastrzegł, że przygląda się rynkowi produktów z konopi, ale nie podjął jeszcze żadnych decyzji w kwestii ich wykorzystania w produkcji napojów.

Czytaj więcej na stronie se.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.