23.05.2014/16:32

Coca-Cola zainwestowała 170 mln zł w Radzyminie

Radzymin to kluczowy zakład Coca-Coli HBC w Polsce. Dzięki inwestycji jego moce wzrosły o blisko 60 proc., a pojemność magazynów – o 63 proc.

Nowa linia do napełniania butelek PET jest jedną z najszybszych w Polsce, przy wydajności 32 000 2-litrowych butelek na godzinę. Znacząco poprawiła się możliwość i szybkość bezpośrednich dostaw do klientów. Jak podkreśla Vitaliy Novikov, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska, zmiany przekładają się na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników dzięki eliminacji wózków widłowych i podnoszą standardy ekologiczne. Prace, które były prowadzone przez trzy lata, nie spowodowały żadnych przestojów w produkcji. Produkty z Radzymina w 60 proc. trafiają na rynek krajowy, pozostała część produkcji eksportowana jest do 9 krajów europejskich, m.in. Irlandii, Włoch, Czech, Słowacji i krajów nadbałtyckich. Coca-Cola HBC Polska jest liderem rynku napojów w Polsce. Producent kontroluje 11,9 proc. rynku ilościowo i 21,4 proc. wartościowo. W polskim portfolio znajduje się 16 marek (m.in. Nestea, Kropla Beskidu, Cappy, Powerade) w 6 kategoriach. Poza zakładem w Radzyminie firma na też fabryki w Staniątkach i Tyliczu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.