30.05.2018/16:47

Coca-Cola zaproponuje Rosjanom mleko roślinne produkowane w Europie

Spółka będzie sprzedawać na rynku rosyjskim napój pod marką Adez produkowany w Europie na bazie soi, migdałów, ryżu i kokosu bez dodatku cukru.

Mleko roślinne pod marką Adez będzie dostępne w sprzedaży od połowy lipca br. Jak dowiedział się dziennik „Kommersant”, produkt będzie importowany z Europy, głównie z Czech.

„W tym roku będziemy sprzedawać napój w sieciach detalicznych, centrach biznesowych i kawiarniach w Moskwie i Sankt-Petersburgu. Jeżeli projekt się powiedzie, geografia sprzedaży zostanie poszerzona” – poinformował przedstawiciel Coca-Coli na rynku rosyjskim.

Jednak nie wszystko jest takie proste. Na rosyjskim rynku w segmencie mleka roślinnego Coca-Cola ma potężnego konkurenta. Liderem tej kategorii jest Danone z marką Alpro, który nie zamierza ustąpić miejsca na tym rosnącym rynku.

Jak podaje dyrektor ds. marketingu sieci sklepów Pieriekriostok (z ros. skrzyżowanie) Dmitrij Miedwiediew, w 2017 r. sprzedaż mleka roślinnego w Rosji wzrosła dwukrotnie w porównaniu do 2016 r. Wzrost tej kategorii napojów potwierdza też badanie Nielsen.

Marka Adez pojawiła się w Argentynie w 1988 r. Coca Cola kupiła ją w marcu 2017 r. i rozpoczęła sprzedaż tego produktu w Europie. Jednym z ostatnich rynków, na którym pojawiło się mleko roślinne pod tą marką jest Wielka Brytania. Spółka pozycjonuje produkt jako napój dla tych, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.