03.08.2016/13:29

Coraz mniej upadłości

Liczba upadłości i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw w pierwszej połowie tego roku obniżyła się o 14 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Niemalże we wszystkich branżach zauważalna jest poprawa sytuacji i spadek liczby upadłości.

W związku ze zmianą prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, jaka została wprowadzona w styczniu br. obecnie dominują przyspieszone postępowania układowe i postępowania sanacyjne. Dłużnik ma dzięki nim możliwość przejścia przez proces restrukturyzacyjny z użyciem narzędzi, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla syndyka. Jak komentuje Grzegorz Sielewicz, główny ekonomista Coface w Regionie Europy Centralnej, w dalszej części roku spodziewane jest utrzymanie się pozytywnych tendencji, a liczba upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw będzie spadała w porównaniu do lat ubiegłych. Sytuacji tej będzie sprzyjał zarówno popyt krajowy, jak i eksport.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.