11.04.2017/07:43

CVC ma zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Żabki

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez fundusz CVC Capital Partners sieci sklepów Żabka Polska. W opinii Komisji przejęcie nie zagraża konkurencji rynkowej, ponieważ obie firmy nie działają na tych samych rynkach. 

Spółka Żabka Polska zrządza siecią ponad 4500 sklepów convenience pod szyldem Żabka i supermarketów proximity pod nazwą Freshmarket.

Krzysztof Krawczyk, zarządzający funduszem CVC Capital Partners zapowiedział, że w ciągu kilku lat jego firma chce wydać na rozwój sieci Żabka kilkaset milionów złotych. Nowy właścicel ma już gotową strategię dla największej sieci convenience w Polsce.

Krzysztof Krawczyk, podkreślił, że strategia zaproponowana przez obecny zarząd spółki Żabka Polska jest bardzo dobrą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby polskich zabieganych i zapracowanych konsumentów.

CVC Capital Partners chce wdrożyć nowy format sklepu, który jest testowany przez Żabkę już od kilku miesięcy. Sieć zmieni logo, z którego zniknie sympatyczna Żabka.

Fundusz chce także zmodyfikować strategię asortymentową sieci stawiając na więcej zdrowych, gotowych posiłków (kanapek, sałatek, czy zdrowych deserów), ale także przekąsek z orientalnymi dodatkami. Nowy właściciel rozpocznie wprowadzanie zmian w sklepach Żabki pod koniec 2017 r.

CVC zmieniając Żabkę będzie się wzorował na rozwiązaniach, które można znaleźć w sklepach 7-Eleven, czyli największej sieci convenience na świecie.
Fragmenty za PB.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.