20.03.2020/16:45

Czego oczekuje handel detaliczny od tarczy antykryzysowej zaprezentowanej przez rząd?

Polska Izba Handlu przedstawiła swoje postulaty dotyczące zmniejszenia obciążeń administracyjnych i wsparcia przedsiębiorstw w związku z planowanym przez polski rząd wdrożeniem tarczy antykryzysowej.

Przedstawiciele sektora handlu oczekują od rządu przesunięcia w czasie wejścia w życie matrycy stawek VAT i nomenklatury scalonej CN do co najmniej do 1 lipca. Chcą także odsunięcia obowiązku aktualizacji danych w systemie track and trace (śledzenia wyrobów tytoniowych) do minimum 20 maja 2020.

Przedsiębiorcy czekają też na potwierdzenie deklarowanego przez rząd przesunięcia w czasie obowiązków sprawozdawczych do przynajmniej 1 lipca 2020: BDO, CRBR, PPK, czy JPK.

Polska Izba Handlu apeluje także o wycofanie się rządu z deklaracji wzrostu płacy minimalnej od przyszłego roku, a także obniżenie VAT od środków dezynfekujących do 5 proc. - pozwoli to na obniżenie już i tak wysokich kosztów pracodawców.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.