23.11.2020/10:09

Polaków czeka najdłuższa w roku przerwa w handlu. Sklepy zamknięte w grudniu przez 3 dni z rzędu

Jeśli w niedzielę 27 grudnia sklepy będą zamknięte, sprzedawców i klientów czeka najdłuższa w roku przerwa w handlu. Już we pod koniec września apel w tej sprawie trafił do Rady Dialogu Społecznego. Pierwszą organizacją, która apelowała o zmianę i wprowadzenie możliwości handlu 27 grudnia był Lewiatan. Zakaz handlu rozpocznie się w 24 grudnia o godzinie 14, a zakończy w poniedziałek 28 grudnia. 

Oznacza to, że sklepy zamknięte będą przez 3,5 doby. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z noworocznych wyprzedaży i uzupełnić zapasy przed Sylwestrem i Nowym Rokiem będą musieli uzbroić się w cierpliwość albo tłoczyć w sklepach i przy kasach.

To obciążenie także dla pracowników handlu, którzy w grudniu i tak co roku mają więcej pracy. Sprzedawcy wskazują także na fakt, że zatowarowane przed świętami sklepy mogą ponieść straty np. z powodu przeterminowania niektórych produktów.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • nick 23.11.2020

    straszne rzeczywiście co to bedzie

  • Ech wkurzyłem sie 23.11.2020

    Ale zachlanne pasożyty. Zaraz po świętach do sklepu za ladę. Podajcie jak muchy! I tak zawsze po świętach nie ma ruchu w sklepach, ludzie wyhadajato co kupili przed świętami

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także