24.02.2017/14:14

Czy pod Lidlem i Auchan doładujesz e-auto?

Puls Biznesu dowiedział się, że trwają przymiarki do budowy stacji szybkiego ładowania akumulatorów aut elektrycznych w pobliżu marketów Lidla i Auchan. Niemiecka sieć może współpracować z koncernem ABB, natomiast Francuzi podobno rozmawiają z Tauronem

Ogłoszony przez premiera Morawieckiego plan elektryfikacji polskiej motoryzacji - do 2025 r. na polskie drogi ma wyjechać milion samochodów elektrycznych rodzimej produkcji - nawet jeśli przez specjalistów uważany jest za nierealny, to jednak pobudza wyobraźnię. W wielu miastach Europy i świata pojazdy elektryczne to już niemal codzienność. Ta rewolucja trwa i raczej nic jej nie zatrzyma.

Jak poinformował Puls Biznesu Wojciech Dziwisz, kierownik ds. rozwoju e-mobility w ABB w Polsce, ABB dostarczyło już Lidlowi ich pierwszą stację ładowania elektrycznego w Polsce i są duże szanse na kontynuowanie tego projektu. ABB jest największym dostawcą ładowarek w Europie i jednym ze światowych liderów w branży elektrotechnicznej. Koncern współpracuje z Lidlem na innych rynkach. Zamontował  dyskonterowi ładowarki przy sklepach w Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Słowacji i na Litwie.

- Rozważamy możliwość wprowadzenia tego rozwiązania w nowo powstałych sklepach Lidl w dużych miastach - powiedziała Pulsowi Biznesu Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka prasowa Lidl Polska.

Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że z kolei z siecią Auchan o rozwoju stacji ładowania rozmawia np. Tauron. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.