16.11.2022/10:00

Czy wiesz, że... Twój cukier wspiera produkcję tlenu?

Burak cukrowy jest rośliną wyjątkową. Nie tylko dlatego, że wydobywamy z niego pyszny cukier, lecz także dlatego, że z całego płodozmianu jest rośliną najbardziej tlenogenną. Tylko 1 hektar uprawy buraka cukrowego Diamant wytwarza tyle tlenu, ile rocznie potrzebuje do oddychania aż 100 osób! Co więcej – w tym samym procesie burak cukrowy pochłania i wiąże w glebie CO2, co jest równie korzystne dla środowiska.

Nowe Opakowanie (Diamant)

Żeby podkreślić naturalne, pochodzenie buraka cukrowego oraz zrównoważone praktyki produkcji cukru, producent wprowadził nowe oznakowanie opakowań detalicznych - „Z natury w zgodzie ze środowiskiem”. Na nowe opakowania trafił także znak - PRODUKT POLSKI. Nowe paczki cukru są bohaterami nowej akcji Diamant - Słodkie Łączy z Natury, która właśnie ruszyła w Social Media oraz mediach tradycyjnych. Osią akcji jest strona https://znatury.slodkielaczy.pl, na której możemy znaleźć tajniki produkcji cukru, inspiracje do tego, by żyć w zgodzie ze środowiskiem, a także obszerny i przejrzysty Raport Zrównoważonego Rozwoju. Możemy się z niego dowiedzieć m.in. jak udało się w cukrowniach Diamant zmniejszyć od 2005 roku ilość spalonego węgla o ponad 10 tysięcy ton, a produkcję CO2 aż o 20 tysięcy ton, oraz jak Diamant wspiera swoich sąsiadów – m.in. w programie Dobre Działania. Raport potwierdza, że cukier Diamant to rezultat przemyślanych i odpowiedzialnych praktyk, a także wyznacza kolejne kamienie milowe dla firmy – ograniczenie emisji CO2 o 60 proc. oraz zużycia energii elektrycznej o 25% do 2035 roku. Akcja Słodkie Łączy z Natury ma na celu zachęcić do świadomych wyborów i sięgania po produkty lokalne, produkowane w Polsce z poszanowaniem środowiska. Zgodnie z ideą, że Słodkie Łączy... nie tylko przy stole, lecz także w trosce o lepszą przyszłość.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.