28.05.2018/15:48

Dalius Misiunas, prezes Maxima Grupe: Chcemy się rozwijać w Polsce [WIDEO]

- Polska odgrywa bardzo ważną rolę w naszej strategii. To dla nas bardzo interesujący rynek - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Dalius Misiunas, prezes Maxima Grupe, nowego właściciela Emperia Holdingu i sieci handlowej Stokrotka.

Dalius Misiunas zauważa, że choć Polska to rynek sąsiadujący z krajami bałtyckimi, w tym z Litwą, czyli rodzimym rynkiem Maxima Grupe, to jednak handel w Polsce zdecydowanie różni się od handlu z rynku litewskiego.

- Przede wszystkim polski rynek handlowy jest ok. sześciokrotnie większy niż we wszystkich krajach bałtyckich łącznie. Po drugie, jest tu kompletnie inna struktura handlu. Wierzymy, że nie tylko będziemy w stanie wykorzystać tu naszą wiedzę i doświadczenie, lecz także uczyć się od tego rynku - powiedział Dalius Misiunas.

Jak podkreślił prezes Maksimy, akwizycja Emperia Holdingu powinna być traktowana jako duży krok w realizacji strategii grupy i sygnał, że firma ma zamiar rozwijać się w Polsce.

Czytaj także:
Dalius Misiunas, prezes Grupy Maxima: Przejęcie Emperii wzmocni naszą pozycję na polskim rynku
Szef Maxima Grupe: E-commerce to przyszłość handlu!

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • p.k 29.05.2018

    Miło było poczytać o Maxima Grupe i strategi firmy. Nasza firma POLKARM TRADE SP.z o.o. z Sosnowca ( kategoria pet-feed) tel. 519122841 zwróciła się do Maxima z prośbą o kontakt, niestety bez żadnej odpowiedzi!! Mamy wieloletnie doświadczenie w zaopatrzeniu sieci np. Auchan, Mila, Polomarket, Dino i inne. Może więc pomożecie Państwo w kontakcie, chcielibyśmy złożyć ofertę. Liczymy, że w/w dotrą do Pana prezesa.
    Z poważaniem
    Prezes Małgorzata Duda

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.