31.07.2018/11:22

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen: Zwiększymy ofertę polskich produktów na stacjach. Będą stanowiły 60 proc. asortymentu

Obecnie udział polskich produktów w asortymencie sklepów działających na stacjach PKN Orlen sięga 50 proc. Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen zapowiedział, że chce zwiększyć ich udział do 60 proc.

Szef PKN Orlen nie chciał jednak zdradzić w jakim okresie firma chce dojść do tego progu. Dodał, że firma rozmawia o współpracy z wieloma polskimi dostawcami, nad wprowadzeniem ich produktów na stacje Orlenu. – Wprowadzanie polskich produktów wcale nie powoduje spadków sprzedaży. Nasza sprzedaż rośnie, co pokazuje że polski konsument oczekuje krajowych towarów w naszej ofercie.

Prezes PKN Orlen poinformował, że chce promować polskie produkty także za granicą, na swoich stacjach w Czechach i Niemczech. - Prowadzimy również rozmowy z naszymi partnerami prowadzącymi stacje benzynowe za granicą Polski. Liczymy, że także tam trafimy z ofertą polskich produktów Daniel Obajtek.

PKN Orlen ruszył z kampanią „Pij polskie soki” mającą wspierać polskich producentów i przetwórców owoców. Obajtek stwierdził, że liczy na wzrost sprzedaży w tej kategorii o 150 proc. w ciągu roku.

W ramach akcji Orlen będzie współpracować m.in. z Grupą Maspex, a także kilkoma lokalnymi producentami soków.

Według prezesa, PKN Orlen jako polska firma musi kłaść duży nacisk na kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu, dlatego powinna wspierać i współpracować z innymi polskimi przedsiębiorcami.

-  Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia jakie sieć detaliczna PKN Orlen ma dla polskiej gospodarki. Dlatego wspieramy polskich sadowników poprzez zwiększenie dostępności i promocje ich produktów na naszych stacjach – wyjaśnia Daniel Obajtek.

PKN Orlen jest największym koncernem paliwowym w regionie Europy Centralnej. Firma zarządza siecią ok. 1700 stacji w Polsce, a także ponad 1000 stacji na rynkach Niemiec, Czech i Litwy.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • klient tesco 01.08.2018

    jeśli niepolski kapitał będzie dyskryminowany i usuwany na orlenie to podejrzewam, że zagraniczne aktywa Orlenu będą mieć duuuuuże problemy łącznie z wywłaszczeniem.

  • Jw 31.07.2018

    Prezes co ty za pierdoły opowiadasz!!! Ci wasi kupcy nigdy nie pozwolą naruszyć swoich układów. Albo Ty tego nie widzisz albo też w tym uczestniczysz. Bo począwszy od czekolady przez olej, hot doga, kanapki czy papierosy nie macie żadnej polskiej marki! Żadnej Panie Bajtek czy jak Ci tam! PR macie słaby bo codziennie tysiące Polaków tankują na Waszych stacjach i widzą zachodnią tandete zamiast tych zapowiadanych szumnie polskich produktów! Pan zerknie skąd macie te mrożone pieczywo? Z której to polskiej piekarni Panie PREZESIE OBAJTEK!?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.