10.05.2020/13:35

Darmowe piwo dzięki koronawirusowi. Takie rzeczy tylko w Niemczech

Właściciel jednego z europejskich browarów nie chciał, by hektolitry złotego trunku poszły na zmarnowanie, więc postanowił je rozdać za darmo – czytamy w serwisie fakt.pl.

Z takiej okazji mogli skorzystać mieszkańcy niemieckiego landu Hesji. Na tak wspaniałomyślny gest zdecydował się właściciel browaru Willinger Franz Mast. Jak podaje fakt.pl. przedsiębiorca nie mógł dostarczyć piwa do zamkniętych z powodu pandemii koronawirusa restauracji i barów, ale też nie chciał go zmarnować, więc postanowił je rozdać.

Franz Mast chciał przygotować swój browar na poluzowanie obostrzeń gospodarczych i wyprodukować nową partię piwa, by była gotowa na otwarcie barów i restauracji. W zbiornikach jednak zalegało już sporo złotego trunku. Przedsiębiorca nie chciał jednak go wylać. Sposobem na niezmarnowanie alkoholu było rozdanie go chętnym. A tych znalazło się naprawdę wielu.

Początkowo Mast przewidywał, że rozda 540 litrów piwa. Ta ilość jednak rozeszła się w przeciągu... godziny! Zainteresowanie darmowym trunkiem przekroczyło najśmielsze oczekiwania przedsiębiorcy. Ostatecznie właściciel browaru rozdał 2,6 tys. litrów alkoholu.

W kolejce po jasny i ciemne piwo grzecznie czekali smakosze piwa. Klienci mieli maseczki i zachowywali zalecaną odległość od siebie. Czekanie się opłaciło, wiele osób odchodziło z kartonami alkoholu – relacjonuje fakt.pl.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • SwojNick 11.05.2020

    Fajne są takie akcje i sympatyczne., Ale pamietajcie, że to są takei "akcje przez łzy". Bo browary, szczególnie lokalne/regioonalne są teraz w bardzo cięzkiej sytuacji. Pewnie, ze jak ma sie zmarnowac, to lepiej rozdać,a le na rozdawaniu długo się nie pociągnie, jeśli sprzedaż nie ruszy. Tak więć #wspierajcieLOKALNEbrowary !

  • kj 10.05.2020

    no u nas zaraz by go dojechała skarbówka i zażądała podatku od darowizny

  • kj 10.05.2020

    no u nas zaraz by go dojechała skarbówka i zażądała podatku od darowizny

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.