28.04.2017/16:53

Dino grozi pracownikom konsekwencjami za udział w proteście 2 maja?

Związkowcy z "Solidarności" działającej przy Dino poinformowali, iż otrzymali pismo od przedstawiciela sieci, w którym grozi się im dyscyplinarką za wzięcie udziału w szykowanym na 2 maja br. proteście. Przedstawiciel Dino miał ponoć określić planowany przez związkowców protest mianem "nielegalnej akcji".

- Organizując taką nielegalną akcję, narażacie się Państwo na odpowiedzialność z tytułu wszelkich szkód, które Pracodawca mógłby ponieść wskutek jej przeprowadzenia, a jednocześnie w sposób rażący naruszacie swoje podstawowe obowiązki pracownicze, w tym zwłaszcza obowiązek dbałości o dobro zakładu pracy, co z kolei może skutkować konsekwencjami dyscyplinarnymi (pisownia oryginalna) - tak brzmiała, według związkowców, wiadomość rozesłana do nich przez jednego z przedstawicieli Dino.

Z tego samego pisma związkowcy z "Solidarności" dowiedzieli się także, iż "poprzez zachęcanie lub namawianie pracowników do wzięcia udziału w tej akcji" narażają ich "na negatywne konsekwencje, z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia w trybie art. 52 włącznie".

"Solidarność" odpowiedziała Dino, że szykowany protest jest legalny, a związki zawodowe nie musiały dopełniać jakichkolwiek formalności z nim związanych (np. wejścia w spór zbiorowy), ponieważ nie będzie to strajk.

- Informujemy iż nie jest to żaden strajk, polegający na odstąpieniu pracowników od pracy a wręcz przeciwnie. W tym dniu pracownicy będą pracowali zgodnie z procedurami naszej firmy Dino Polska S.A i zgodnie z zasadami BHP. Informujemy, iż w żaden sposób nie naruszymy swoich obowiązków pracowniczych ani dbałości o dobro zakładu pracy co miałoby narazic pracodawcę na szkody. Procedury obowiązujące w naszej firmie są przepisami, które pracownicy powinni szczególnie przestrzegac, o czym Państwo wielokrotnie piszecie (pisownia oryginalna) - odpowiedzieli pracodawcy związkowcy.

Jak dodali, "nie rozumieją skąd obawy, iż pracownicy pracując zgodnie z procedurami firmy mieliby narazić pracodawcę na straty".

- Zwracamy się o wyjaśnienie treści tego listu i informacji, która została rozesłana do wszystkich pracowników marketów Dino, w którym pracownicy są straszeni rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia z art.52 (dyscyplinarnie). Czyżby Firma Dino Polska S.A chciałaby zwalniac dyscyplinarnie pracowników za przestrzeganie procedur narzucanych przez firmę? (pisownia oryginalna) - pytają związkowcy.

Do momentu publikacji niniejszego artykułu nie udało nam się zdobyć komentarza Dino. Gdy tylko otrzymamy od sieci odpowiedzi na nasze pytania, zaktualizujemy tekst.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Ala 02.06.2018

  Czy prezesów i właściciela interesuje zwykły pracownik?

 • Milutka 01.05.2017

  Ja pracuje w Dino, wszystko niby ok, załoga, kierownik itd. Lecz za mało osób jest na zmianie żeby ogarnąć to wszystko, to prawda że zarobki w Dino nie są rewelacja mogło by być lepiej

 • Milutka 01.05.2017

  Ja pracuje w Dino, wszystko niby ok, załoga, kierownik itd. Lecz za mało osób jest na zmianie żeby ogarnąć to wszystko, to prawda że zarobki w Dino nie są rewelacja mogło by być lepiej

 • Maria 01.05.2017

  Nie podoba się-zmień pracę

 • Nowy 30.04.2017

  Za pracę wg procedur chcą zwalniać, ale za to że cuda nie wiem się dzieją na sklepie to nawet niereaguja. A potem się dziewczyny zwalniają.. Cała polityka Dino.

 • Pracownik 30.04.2017

  Na markety przyszedł e-mail że protest jest nielegalny, bo związek zawodowy nie dopełnił jakiś formalności... Dlaczego pracownicy mają być zwolnieni za pracowanie według procedur które zarząd sam wymyślił???? Przy kontrolach wszystko musi być według procedur, ale w ''normalny'' dzień jak pracownik ma pracować jak firma sobie życzy to już grożą dyscyplinarką!!!

 • Niemampytan 29.04.2017

  Dino to teraz najgorszy pracodawca w Polsce pod względem płacy oraz ilości pracy na jedną osobę. ZA NIEDŁUGO NIE BĘDZIE CHĘTNYCH DO PRACY W TEJ SIECI JAK JUŻ WIDAĆ PODCZAS OTWIERANIA NOWYCH MARKETÓW!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.