01.04.2020/12:10

Dino Polska: Agresywne fundusze zagraniczne przestały grać na spadek akcji spółki

Zagraniczne fundusze inwestycyjne zlikwidowały znaczne tzw. krótkie pozycje na akcjach Dino. Inwestorzy „obstawiali” spadek ceny akcji spółki, która jednak okazała się wyjątkowo odporna – analityk Strefy Inwestora.

["Krótka pozycja" to technika inwestycyjna, pozwalająca zarobić na spadku wartości akcji. Inwestor pożycza akcje od maklera i sprzedaje je na rynku; gdy ich cena spadnie, odkupuje akcje i zwraca je maklerowi, zyskując na różnicy pomiędzy ceną sprzedaży i odkupu – red.].

Jak wynika z Rejestru Krótkiej Sprzedaży KNF, zagraniczni inwestorzy instytucjonalni – m.in. AQR Partners i Silver Point Capital – zlikwidowali znaczące pozycje na spadek wartości akcji Dino Polska. Oba fundusze zeszły w marcu poniżej progu 0,5 proc. akcji sprzedanych „na krótko” – co zdaniem analityka Strefy Inwestorów oznacza, że potencjał spadków wartości tych akcji został w znacznym stopniu wyczerpany.

Inwestorzy mogli zwrócić uwagę na fakt, że choć od połowy lutego do połowy marca cena akcji Dino Polska mocno spadała, ale potem odrobiła straty, zyskując w czasie ostatnich 10 sesji ok. 12 proc. W sumie od początku roku walory Dino Polska są „na plusie” o ponad 12,5 proc. (31 marca 2020 r.)

Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni tego tygodnia akcje Dino Polska podrożały o 7,21 proc. Na zamknięciu wtorkowej sesji warte były ponad 162 zł. Kurs akcji w szybkim tempie zbliża się do historycznego maksimum z lutego, kiedy wynosił na zamknięciu sesji 169,5 zł.

Źródło: strefainwestorow.pl

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • CTX 02.04.2020

    bo Dino to dobra spółka !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.