01.07.2020/19:30

Dino Polska z pięcioletnią umową na budowę sklepów

Spółka zawarła aneks przedłużający do 30 czerwca 2025 r. umowę z Krot Invest, dotyczącą zleceń budowy swoich sklepów – poinformowała firma w komunikacie.

Jak podano, „zdefiniowana w umowie ramowej stawka wynagrodzenia za 1 metr kwadratowy powierzchni zabudowy przysługującego generalnemu wykonawcy za wybudowanie sklepu pozostanie na niezmienionym poziomie, z zastrzeżeniem, że na mocy aneksu wprowadzony został mechanizm corocznego, począwszy od daty podpisania aneksu, indeksowania stawki wynagrodzenia o publikowany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego wskaźnik cen produkcji budowlano-montażowej (...) za rok poprzedni w stosunku do roku, którego dotyczyć będzie indeksacja”.

Dino ocenia, że podpisanie aneksu umożliwi spółce utrzymanie wysokiego poziomu standaryzacji i efektywności procesu inwestycyjnego, dotyczącego uruchamiania nowych sklepów oraz pozwoli na utrzymanie dynamicznego rozwoju sieci Dino w kolejnych latach.

Dino Polska zapowiada też dalsza ekspansję. Spółka wybuduje dwa nowe centra dystrybucyjne – w województwie mazowieckim i opolskim. Nakłady inwestycyjne szacowane są na ok. 80 mln zł netto na jedno centrum i zostaną sfinansowane ze środków własnych spółki oraz z kredytów bankowych. Obecnie sieć posiada 5 takich centrów, głównie na terenie zachodnio-południowej Polski.

Nowe centra powstaną w Sieroniowicach w województwie opolskim oraz w Sierpcu w województwie mazowieckim. Spółka przewiduje, że budowy obu centrów dystrybucyjnych zakończą się w 2021 r.

Celem nowych centrów dystrybucyjnych będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci. Dotychczas centra dystrybucyjne ulokowane były głównie na terenie zachodnio-południowej Polski.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • MinoDMC 17.08.2020

    Dino dino i do przodu 🤪

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.