19.06.2020/20:10

Do galerii handlowych wracają najemcy

Najemcy mają porozumienia z właścicielami 80 proc. powierzchni galerii handlowych – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

„Według mojej wiedzy i ostatnich rozmów z galeriami i najemcami, takie skuteczne porozumienia udało się podpisać z właścicielami ponad 80 proc. powierzchni galerii handlowych w Polsce” – cytuje minister rozwoju portal money.pl.

Jadwiga Emilewicz przypomniała, że w tzw. pierwszej tarczy antykryzysowej wprowadzono rozwiązanie dotyczące zawieszenia obowiązku zapłaty za czynsze w galeriach handlowych, które zostały zamknięte na mocy rozporządzenia.

„Jednocześnie moderowaliśmy porozumienia między właścicielami galerii a najemcami, aby ta droga wyjścia - czyli dzień po otwarciu galerii handlowych - nie była powrotem w 1:1 do sytuacji sprzed zamknięcia galerii. Żeby właściciele zastosowali jakiś pas dojścia do warunków najmu sprzed pandemii, uwzględniając obroty i ruch w galeriach handlowych” – powiedziała Emilewicz. Zaznaczyła też, że jest przeciwna ustawowemu określaniu poziomu czynszów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.