17.07.2018/10:37

Dobry czas dla łososia

Łosoś znów jest na fali wznoszącej. Przetwórcy zwiększyli zamówienia, ale przyznają, że to tylko chwilowa poprawa sytuacji.

O sprawie pisze dzisiejszy Puls Biznesu. W porównaniu z zeszłym rokiem eksport łososia z Norwegii do Polski wzrósł o 12 proc. Przetwórcy twierdzą jednak, że zwiększyli zakupy na początku roku, żeby odrobić mniejszy przerób z zeszłego roku. Po pierwszych, obiecujących tygodniach, ryba znów zaczęła jednak drożeć.

Przedstawiciele branży podkreślają, że rynek łososia jest bardzo rozregulowany, przez co trudno jest na nim funkcjonować ze względu na brak możliwości długofalowego planowania. Zauważają także, że spada zainteresowanie konsumentów tym gatunkiem ryby na rzecz dorszów bałtyckich, pstrągów, leszczy i dorszy atlantyckich.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Merka 05.11.2019

    Nie ma co mówić, łosoś norweski jest the best . A najlepszy z najlepszych jest łosoś MOWI

  • Au 12.09.2018

    jasne, że to dobry czas, ludzie kupują go na potęgę bo znają jego wartość, i żadne tam dziko żyjące, a te hodowlane w Norwegii są u nas wielkim hitem/

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.