29.03.2017/09:36

Drogerie Dayli do likwidacji. Sąd umorzył postępowanie sanacyjne

Sąd umorzył postępowanie sanacyjne (restrukturyzacyjne) wobec sieci drogerii Dayli. Spółka ma potężne długi i praktycznie żadnego majątku. Dostawcy czują niesmak.

W ubiegłym tygodniu krakowski sąd umorzył trwające od maja ubiegłego roku postępowanie sanacyjne (restrukturyzacyjne) najpierw wobec sieci Dayli (21 marca), następnie wobec Grupy Kerdos (23 marca). W ocenie sądu nie było realnych możliwości przywrócenia zdolności Dayli do wykonywania zobowiązań, a dalsze prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego zmierzałoby do pokrzywdzenia wierzycieli. W praktyce oznacza to, że do spółki wkracza syndyk i sprzedaje majątek, choć de facto nie ma czego sprzedawać. Dayli wynajmowało lokale, towar ostatnio trafiał do sklepów na zasadzie komisu. Jak komentują producenci, został tylko niesmak i potężne długi.

We wrześniu ubiegłego roku, gdy obie spółki znajdowały się już w postępowaniu sanacyjnym, minął termin spłaty obligacji Dayli na 5 mln zł. Wcześniej w pierwszej połowie roku trzech emisji nie wykupił Kerdos (łącznie 7,95 mln zł). W obrocie na Catalyst znajdują się jeszcze dwie emisje spółki (w sumie na 23,2 mln zł), lecz obrót nimi jest zawieszony. Do notowań nigdy nie wprowadzono natomiast emisji publicznej trzyletnich obligacji na 4 mln zł z czerwca 2015 r. – podał portal obligacje.pl.  
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.