15.10.2020/13:47

Druga fala koronawirusa: klienci zaczynają panikować, znowu kupują na zapas. Zmienia się struktura koszyka

W czwartek Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło ponad 8 tys. nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. Z dnia na dzień bite są kolejne rekordy. Do sklepów i aptek powróciły godziny dla seniorów a rząd zastanawia się nad wprowadzeniem częściowej prohibicji, zamknięciem targowisk oraz ogranicza działalność lokali gastronomicznych i klubów. Wszystkie te zmiany pilnie śledzą konsumenci, którzy znowu powrócili do robienia zapasów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • GFK Pol 16.10.2020

  Informacje w tekście prawdziwe, wnioski niekoniecznie poprawne :)

  Większość wzmożonych zakupów wynika z odpowiedzialności, a nie paniki. W badaniach ankietowych wyraźnie widać trend, w którym jako kupujący zmniejszamy liczbę potrzebnych wizyt w sklepie do minimum. Żeby to zrobić - kupujemy więcej i na zapas - tego, co się nie psuje, żeby potem wchodzić do sklepu tylko na chwilę, po najpotrzebniejsze rzeczy świeże.

  Zapasy nie są więc robione ze strachu, że ich zabraknie - tylko żeby jak najmniej przebywać w przestrzeni publicznej i sklepach, kiedy będzie nadal postępował wzrost zachorowań.

 • Rafał 15.10.2020

  Patrząc na zakupy internetowe to pewnie zależy od sklepu internetowego. Ja robię raz na 2 tyg zakupy w sklepie a.pl i nawet dzisiaj można wybrać dostawę na jutro

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także