04.03.2021/12:46

Duże galerie na cenzurowanym, parki handlowe w lepszej sytuacji

W ocenie instytucji finansowych projekty deweloperskie w segmencie handlowym znalazły się na cenzurowym. To efekt lockdownu, który znacząco obniżył rentowność galerii, centrów i parków handlowych – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Jak podaje „Puls Biznesu” finansowanie deweloperów nieruchomości handlowych jest wciąż możliwe, ale uzależnione od skali obiektu i typu najemców. Najmniejszym zaufaniem instytucje finansowe obdarzają obecnie duże centra handlowe, zaś bardziej przychylnie patrzą na parki handlowe, które nie były zamknięte podczas lockdownu ze względu na ich układ architektoniczny.

Jednocześnie „Puls Biznesu” informuje, że w przypadku nowych inwestycji znaczącym kryterium dla banków jest jednak dobór najemców, który ma zapewnić stabilne dochody właścicielowi obiektu.

W segmencie przedsiębiorstw handlowych spadek udzielanych kredytów wahał się w poszczególnych miesiącach drugiej połowy 2020 r. między 15 a 25 proc. r/r.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także