23.09.2016/10:12

Duże inwestycje w zakładach Wosana

Producent napojów Wosana mocno inwestuje w swoje zakłady produkcyjne. Powstają w nich nowe linie produkcyjne i pojawiają się nowoczesne maszyny. Działania wspomagające funkcjonowanie i pracę zakładu przeprowadzono w Andrychowie Damnicy i Turowie – donosi serwis InNews.pl.

Wosana od 25 lat produkuje napoje oraz wodę źródlaną „Mama i ja”. Produkcja odbywa się w trzech zakładach: w Andrychowie (siedziba główna), Turowie oraz Damnicy. W każdym z nich w ostatnim czasie prowadzone są działania usprawniające produkcję, proces transportu oraz obsługi klienta.

W zakładzie w Damnicy przygotowano nowe powierzchnie magazynowe, które będą w stanie pomieścić znacznie większe ilości gotowych produktów. Usprawniono także podjazdy dla transportu ciężkiego, poprawiając tym samym komfort oraz bezpieczeństwo logistyczne w firmie.

Z kolei w Turowie pojawiły się nowe maszyny: dmucharka Stratos 10 E do butelek 5 i 6l linia C oraz dmucharka Sidel SBO6 do butelek 0,5-1,5l linia A, co zwiększyło wydajność zakładu o 100 proc. Ponadto pojawiły się także nowe osuszacze do niskiego i wysokiego ciśnienia oraz nowa linia wysokiego ciśnienia powietrza ze stali nierdzewnej do wydmuchu butelek.

Rozpoczęto również odwiert studni o wydajności ok. 300 m3/h wraz z wodociągiem przesyłowym, a także zakupiono nową działkę w sąsiedztwie zakładu, na której zostaną przeprowadzone prace rozbudowy turowskiego zakładu.

Natomiast w Andrychowie, w ostatnim czasie zostały zakończone działania związane z montażem nowej linii aseptycznej KHS Asbofill ABF 711 Single do nalewu soków w butelki PET. Zainwestowano także w magazyn grawitacyjny. W ciągu ostatnich dni postawiono ostatnie regały, co było jednym z końcowych zadań przed oddaniem linii do produkcji konsumenckiej. Przedsięwzięcie realizowane jest zgodnie z harmonogramem i już we wrześniu rozpoczęła się produkcja na linii KHS.

Ponadto w Andrychowie pojawiły się dwie nowe linie: do produkcji soków i napojów w opakowaniach kartonowych o pojemności 200 ml typu Caliz oraz do nalewu aseptycznego KHS. Część linii KHS stanowi wydmuchiwarka Sidel, która przeznaczona jest z kolei do rozdmuchu butelek o pojemności 500 ml. Andrychowski zakład produkcyjny wzbogacił się również o nową stację uzdatniania wody Pall Aria LT 4. Jest to nowoczesny, membranowy system filtracji wody studziennej, pobieranej z własnego ujęcia. Wydajność systemu filtracji to 10-16 m3/h.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.