21.02.2014/14:25

Duże koncerny spożywcze opóźniają terminy płatności

To nie małe firmy powodują zatory płatnicze. To wielkie koncerny kredytują się kosztem słabszych. O swoich praktykach nie chcą informować uzasadniając to tajemnicą handlową – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Jesienią ub.r. międzynarodowy koncern Unilever (właściciel marek Lipton, Knorr, Hellman, Algida, Dove czy Delma) wydłużył terminy płatności do 90 dni. Tak robi w każdym kraju, w którym działa. Dla porównania, aby wpisać dłużnika na czarną listę, wystarczy 60-dniowe opóźnienie. W ubiegłym roku do 75 dni termin płatności wydłużył Procter & Gamble a do 120 dni Mondelez. Przepisy przewidują, iż termin płatności może być inny niż 60 dni pod warunkiem, że nie będzie to sprzeczne ze społeczno-gospodarczym celem umowy i zasadami współżycia społecznego – pisze gazeta.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.