04.07.2019/16:01

Dwóch inwestorów zainteresowanych przejęciem ZM Henryk Kania

4 lipca ZM Henryk Kania podpisały dwie umowy o zachowaniu poufności z potencjalnymi inwestorami branżowymi. Nie wiadomo, jaki będzie zakres inwestycji. Na razie inwestorzy rozpoczną przegląd spółki: oszacują jej majątek i zdolności produkcyjne.

Obecnie spółka poszukuje finansowania u inwestorów instytucjonalnych, finansowych i branżowych. Jak dodano, będzie również podejmować rozmowy dotyczące inwestycji kapitałowej lub innych form strategicznej współpracy i będzie odpowiadać na zainteresowanie ze strony inwestorów finansowych i branżowych. Na razie jednak nie zamierza ujawniać szczegółów.

Wczoraj media poinformowały, że ZM Henryk Kania miały złożyć w poniedziałek wniosek do Polskiego Funduszu Rozwoju o udzielenie wsparcia finansowego. W wydanym dziś komunikacie spółka kategorycznie temu zaprzecza. W stosownym czasie poinformuje o przebiegu działań, ale nie zamierza komentować niesprawdzonych doniesień.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.