18.03.2020/09:20

Dyskonty dają premię pracownikom z powodu koronawirusa

Biedronka i Lidl nagrodzą pracowników, którzy w okresie szalejącej epidemii stawili się do pracy w sklepach.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Biedronka zadeklarowała premie w wysokości 300 zł za tydzień pracy od 9 do 14 marca wszystkim pracownikom, którzy pracowali w tym tygodniu zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan pracy.

Dodatkowo, w związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół w trakcie tygodnia, osobom posiadającym dzieci w wieku do lat 14 premia zostanie przyznana, o ile przepracowali minimum jeden dzień w tym okresie.

Z kolei Lidl oświadczył, że premie będą, ale nie podano konkretnych kwot.

Sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie, ale przedstawiciele handlu zapewniają, że braków w zaopatrzeniu nie będzie. Markety zaostrzyły też przepisy dotyczące higieny i wprowadziły inne zmiany związane z epidemią koronawirusa. Sieci apelują do klientów przede wszystkim, aby zachowywać większe odstępy w kolejkach (minimum 1,5 metra), nie robić tłoku i nie płacić gotówką.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.