27.07.2016/12:59

E-paragony coraz bliżej

Ministerstwo Rozwoju chce wprowadzić elektroniczne paragony jak najszybciej. Papier ma odejść w przeszłość. Prace nad odpowiednimi rozporządzeniami i zmianami przepisów trwają – czytamy w Pulsie Biznesu.

Resort rozwoju planuje powszechne wprowadzenie e-faktur, e-paragonów i elektronicznych kas fiskalnych. W ocenie zespołu prowadzącego ten projekt jest to technologicznie nieskomplikowane, potrzebna jest tylko wola, by do tego doszło i by stopniowo zrezygnować z „zupełnie anachronicznych” papierowych paragonów”. Jak podaje Puls Biznesu, pierwszym krokiem ma być wycofanie z rynku kas dwurolkowych. Do Głównego Urzędu Miar wpłynęła już prośba z Ministerstwa Rozwoju, aby już dłużej ich nie homologować.

Według źródeł Pulsu Biznesu w Ministerstwie Finansów, resort ten chce też wprowadzić elektroniczną rejestrację sprzedaży i pracuje nad rozwiązaniami wspólnie z Ministerstwem Rozwoju.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.