16.12.2016/09:32

Echo przejmuje galerię Zakopianka. Transakcja nie uwzględnia sklepów Carrefour i Castorama

Echo Polska Properties podpisało wstępną umowę zakupu udziałów w parku handlowym Zakopianka w Krakowie. Cena transakcji to 54 mln euro.

EPP kupi 100 proc. udziałów w spółce EPISO 3 Zakopianka, która jest właścicielką 38 proc. praw do wszystkich dochodów uzyskiwanych z opłat wnoszonych przez najemców centrum handlowego Zakopianka. Transakcja nie uwzględnia sklepów Carrefour i Castorama zajmowanych przez właściciela.

- Ta transakcja jest zgodna z przyjętą przez nas strategią zakupu aktywów handlowych w strategicznych lokalizacjach o dużej gęstości zaludnienia i stanowiących dominujące centrum handlowe w okolicy – komentuje podpisanie umowy Hadley Dean, prezes EPP. – Zakopianka znajduje się w zamożnej, południowej części Krakowa, zamieszkałej przez około 1,3 mln osób osób. Miasto jest głównym ośrodkiem turystycznym, a także największym ośrodkiem firm z sektora BPO w Polsce - podkreśla.

Powierzchnia przejmowanego przez Echo parku handlowego to niecałe 27,5 tys. mkw. W gronie najemców obiektu znajdują się m.in. Cinema City, Jysk, Intersport, Decathlon, Komfort, Reserved, Euro RTV AGD.

- Dzięki tej transakcji nasz portfel zwiększy się do 22 nieruchomości; jest ona także dowodem na to, że realizujemy nasz cel zwiększania go o średnio dwie nieruchomości rocznie – powiedział Hadley Dean.

Transakcja jest warunkowa. EPP spodziewa się jej finalizacji w kwietniu 2017 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.