16.09.2020/15:47

Ekspedientka, która nie obsłużyła klientki bez maski, wygrała w sądzie

W Sądzie Rejonowym w Suwałkach zapadł wyrok w sprawie ekspedientki, skazanej na zapłatę 100 zł grzywny za odmowę obsłużenia klientki bez maseczki. Sędzia orzekł, że pracownica sklepu jest niewinna, a kosztami postępowania obciążył Skarb Państwa. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia, które było przedmiotem postępowania i zbulwersowało handlową branżę doszło w lipcu. Ekspedientka odmówiła sprzedaży towaru klientce bez maseczki, a ta zgłosiła sprawę na policję, która wniosła do sądu wniosek o ukaranie pracownicy sklepu grzywną w związku z wykroczeniem polegającym na nieuzasadnionej odmowie sprzedaży towaru konsumentowi. Sąd – w trybie nakazowym, bez przesłuchiwania obwinionej – podzielił stanowisko policji i wymierzył sprzedawczyni karę grzywny w wysokości 100 zł. Kobieta odwołała się od tej decyzji. 

W procesie przeprowadzonym w tej sprawie zapadł wyrok, który z pewnością ucieszy wszystkich detalistów.- Pani ekspedientka jest oczywiście niewinna, bo odpowiedzialności karnej podlega ten, kto zajmując się sprzedażą towaru, odmawia sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny – orzekł sędzia i dodał, że w tym przypadku uzasadniona przyczyna była, bo sprzedawczyni sama wyjaśniła, że ma świadomość panującej pandemii i konieczności noszenia w sklepie maseczek ochronnych. Dodatkowo, o obowiązku noszenia maseczek w sklepie decydował kierownik, któremu ekspedientka podlegała. Innego zdania była kobieta procesująca się z pracownicą sklepu, która stwoerdziła, że ekspedientka „uległa koronapanice wywołanej przez media”.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Pracofnik 20.09.2020

  Wczoraj dodałem komentarz i do tej pory go nie zaakceptowano-kurestwo!

 • Maseczki chronią innych, nie ciebie 17.09.2020

  Panie Krzysztofie, to chyba Pan uległ koronapanice polegającej na histerycznym negowaniu rzeczywistości. Jeśli się Pan nie boi wirusa, to może znajdzie Pan zajęcie jako pomoc na izbie przyjęć jakiegoś szpitala.

  Polecam też informacje z Indonezji - ciekawy pomysł na zatrudnienie koronaignorantów :)
  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,indonezja--nietypowa-kara-za-brak-maseczki--buntownicy-maja-kopac-groby-dla-ofiar-covid-19,artykul,64460866.html

 • Krzysztof 16.09.2020

  Cyt. "Dodatkowo, o obowiązku noszenia maseczek w sklepie decydował kierownik, któremu ekspedientka podlegała"
  No a jakby kierownik sklepu kazał zastrzelić osobę, która kradnie mięso w sklepie i ta pani zrobiłaby to. To czy sąd tez zy ja uniewinnił, bo "kierownik tak zadecydowal"

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także