29.09.2016/13:25

Ekspert KPMG: Rośnie popyt na produkty mięsne wyższej jakości

Można oczekiwać, iż wzrost zamożności społeczeństwa w Polsce będzie zmniejszał presję na ceny, która jak dotąd dominowała na rynku mięsa i wędlin – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Piotr Grauer, dyrektor w grupie Deal Advisory w KPMG w Polsce.

Już dziś da się zauważyć wzrost popytu na produkty wyższej jakości – z mniejszą zawartością sztucznych dodatkowych, lepszych walorach smakowych a jednocześnie wygodnych w spożyciu – za którymi idzie wyższa cena. - Szczególną grupą produktów, których znaczenie na rynku powinno rosnąć, są wyroby regionalne. Odpowiadają one zarówno na trend pro-zdrowotny, dzięki bardziej naturalnym metodom obróbki, jak i trend poszukiwania smaków z dzieciństwa i „autentycznie polskich produktów” spożywczych – komentuje Piotr Grauer.

W kontekście rozwoju rynku mięsa, wielką niewiadomą jest nadal sprzedaż wołowiny na rynku krajowym. - Od dłuższego czasu konsumpcja tego rodzaju mięsa jest na minimalnym poziomie. Jednocześnie, w kraju jest przynajmniej kilku znaczących producentów specjalizujących się w mięsie wołowym, ale sprzedających je głównie na eksport – zaznacza ekspert KPMG. - Mimo jednak lokalnej produkcji, wielu walorów tego mięsa i popularności zagranicą, spożycie wołowiny w Polsce wciąż nie może przebić się do świadomości szerszego grona konsumentów w Polsce – dodaje.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.