12.11.2016/14:46

Emperia przegrywa z Ernst & Young w sądzie

9 listopada 2016 r. Sąd Okręgowy Wydział XX Gospodarczy w Warszawie oddalił skargę Emperia Holding S.A.  o uchylenie w części wyroku Sądu Arbitrażowego w sprawie z powództwa Emperia Holding S.A. przeciwko Ernst & Young Audit.

Przypomnijmy, że opinii władz Emperii „Sąd Arbitrażowy wydał swoje rozstrzygnięcie w sprzeczności z podstawowymi zasadami polskiego porządku prawnego w tym zasadami pełnego odszkodowania i bezwzględnej odpowiedzialności za szkodę. Zdaniem Emitenta przy orzekaniu w tej sprawie doszło do pominięcia części materiału dowodowego, naruszenia zasady równego traktowania stron oraz nie zachowano wymagań co do składu sądu polubownego.”

W ustnym uzasadnieniu Sąd poinformował, że po przeanalizowaniu wyroku Sądu Arbitrażowego oraz skargi, nie dopatrzył się zarzucanych uchybień i naruszeń przepisów.

Wartość przedmiotu sporu w sprawie ze skargi, o której mowa powyżej wynosi 430 258 619 zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.