09.05.2017/16:42

Emperia szuka inwestora, który przyspieszy rozwój sieci Stokrotka

Zarząd Emperii Holding, po akceptacji Rady Nadzorczej, podjął decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskania inwestora. W związku z tym, wkrótce zostaną rozpoczęte rozmowy z potencjalnie zainteresowanymi podmiotami, gotowymi nabyć akcje Emperii oraz inwestować w jej dalszy dynamiczny rozwój.

- Przez kilka ostatnich miesięcy gruntownie analizowaliśmy scenariusze i perspektywy dalszego rozwoju Emperii. W naszej ocenie aktualna sytuacja rynkowa stwarza unikalne możliwości rozwoju. Jesteśmy głęboko przekonani, że pozyskanie inwestora jest optymalnym rozwiązaniem, które przyczyni się do wzrostu wartości spółki w przyszłości – mówi Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding.

W opinii władz Emperii, rozpoczęty proces powinien zapewnić wszystkim akcjonariuszom spółki możliwość odsprzedania akcji w wezwaniu ogłoszonym przez inwestora na jednakowych zasadach dla każdego akcjonariusza.

W najbliższym czasie Zarząd planuje rozpoczęcie rozmów z podmiotami potencjalnie zainteresowanymi inwestycją oraz w kolejnym kroku umożliwienie wybranym inwestorom badania due diligence w spółce oraz spółkach zależnych.

Wyłącznym doradcą spółki wspierającym ją w procesie pozyskiwania inwestora jest Rothschild Global Advisory.

Grupa Kapitałowa Emperia to firma skoncentrowana na segmencie detalicznym FMCG. Powstała w 1990 roku i od 27 lat aktywnie tworzy historię handlu w Polsce. Działalność Grupy Emperia obejmuje trzy obszary: segment detaliczny, informatyczny i segment nieruchomości. Grupa Kapitałowa Emperia zatrudnia ponad 8 tys. pracowników. Koordynatorem Grupy jest Emperia Holding S.A., od 15 lat spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Emperia Holding S.A. wyznacza strategię działania i monitoruje realizację celów przez spółki Grupy Kapitałowej Emperia.

Segment detaliczny tworzy sieć Stokrotka. Powstała w 1994 roku w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Pierwszy supermarket Stokrotka powstał w Łęcznej koło Lublina w 1996 roku. Obecnie sieć obejmuje ponad 380 supermarketów i marketów Stokrotka zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych.

KLIKNIJ I ZOBACZ: 

Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding i sieci Stokrotka będzie gościem zbliżającego się 10. Kongresu Rynku FMCG 20107. Szef Emperia Holding weźmie udział w debacie, która podsumuje pierwszy blok tematyczny otwierający konferencję.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.