22.07.2019/13:45

Empik nie będzie sprzedawał Gazety Polskiej z naklejkami Strefa wolna od LGBT

Rzecznik prasowa sieci Empik potwierdziła dzisiaj na Twitterze, że sieć nie wyłoży na półki najnowszego wydania „Gazety Polskiej”, do której załączone zostaną naklejki z przekreśloną tęczą symbolizującą mniejszości seksualne oraz napisem „Strefa wolna od LGBT”.

„Potwierdzam. W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką „Strefa wolna od LGBT”. Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy u nas jest mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem.” – napisała rzecznik prasowa Empiku.

Przypomnijmy, że kontrowersyjne naklejki zostały skrytykowane przez część środowiska dziennikarskiego i stały się przyczyną wzrostu napięcia w relacjach międzynarodowych, ponieważ wywołały rozczarowanie i zaniepokojenie Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, która uznała je za narzędzie „wykorzystywane przez pewne grupy do promowania nienawiści i nietolerancji”.

Z kolei wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył w sprawie zawiadomienie do prokuratury, ponieważ jego zdaniem naklejki „mogą naruszać art. 256 par. 1 Kodeksu karnego, mówiący że „kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • kasiak2108 25.07.2019

    a ja przestaję kupować w empiku. taki mały mój protest przeciwko dyktaturze Empiku. będę namawiała swoich znajomych.

  • Sandra 24.07.2019

    Bardzo sluszna decyzja. O wiele wiecej marek i dystrybutorow powinno wziac przyklad i jawnie wypowiedziec sie przeciw tej propagandzie nienawisci

  • Ewa 22.07.2019

    Brawo Empik! Tak trzymać.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.