26.09.2016/18:53

Eurocash chce mieć nawet kilkaset sklepów mobilnych - ABC na kołach

Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash szacuje, że w Polsce jest miejsce nawet dla kilkuset sklepów mobilnych pod szyldem Abc na kołach. Obecnie na rynku działa 10 mobilnych punktów handlowych, a do końca roku ma ruszyć pięć kolejnych.

Jak powiedział Luis Amaral uruchomienie mobilnych sklepów koncept "Abc na kołach" wynikało z potrzeb polskiego rynku. – Około 4 mln osób w Polsce nie może zrobić codziennych zakupów, bo w pobliżu nie ma placówki handlowej. Taka sytuacja ma miejsce zwłaszcza na polskich wsiach – wyjaśnia prezes Grupy Eurocash.

Amaral dodaje, że koncept ABC na kołach jest właśnie skierowany do mieszkańców na terenach wiejski i ma na celu ułatwienie im robienia codziennych sprawunków. Mobilne sklepy obsługują, m.in. klientów w województwie lubelskim.

Wchodząca w skład Grupy Eurocash sieć franczyzowych sklepów ABC liczy obecnie ponad 8000 małych i średnich niezależnych sklepów spożywczych i spożywczo-chemicznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.