07.08.2017/15:02

Eurocash rozwija kreator gazetek dla sklepów detalicznych

Eurocash udostępnił w ramach pakietu P@ka Lidera proste w obsłudze, darmowe narzędzie do promowania napojów alkoholowych, które mają w swojej ofercie kupcy współpracujący z firmą. Kreator Gazetek pozwala na wybranie szablonu graficznego, produktów promocyjnych i opłacenie wydawnictwa, które po kilku dniach trafia do zamawiającego przesyłką kurierską.

Przygotowywanie i druk plakatów, ulotek czy gazetek – szczególnie w małym nakładzie – jeszcze do niedawna stanowiły dla przedsiębiorców nie lada wyzwanie. Brak zdjęć w dobrej jakości powodował, że proces był żmudny i pracochłonny, dlatego decydowało się na niego niewielu właścicieli tradycyjnych sklepów. Z kolei trudność w dotarciu do atrakcyjnych materiałów promocyjnych ciągle był jednym z czynników hamujących skuteczne konkurowanie z sieciami dyskontów i supermarketów.

Kreator Gazetek umożliwia generowanie materiałów promocyjnych, także osobom nie mającym umiejętności korzystania z programów graficznych. Proces przygotowania materiałów zajmuje ok. 5 minut.

Właściciel sklepu ma do wyboru wachlarz szablonów graficznych. Poszczególne moduły layoutu wypełnia się produktami wybieranymi  z ogromnego katalogu napojów i alkoholi, zawierającego krótkie opisy i profesjonalne zdjęcia.  Ukończony projekt technicznie przygotowany do wydruku można jednym kliknięciem wysłać do realizacji, aby w ciągu dwóch dni otrzymać kurierem gotowe materiały.

– Gazetki ciągle pozostają ważnym źródłem informacji o aktualnych promocjach w sklepie. Kilkanaście procent Polaków regularnie przegląda je przed zakupami spożywczymi. Zależało nam na tym, aby stworzyć interface tak prosty, aby poradził sobie z nim nawet początkujący użytkownik Internetu, na tyle łatwy w obsłudze, by wiecznie zajętemu właścicielowi sklepu przygotowanie gazetki  zajęło naprawdę kilka minut. Kreator, który jest jedynym takim rozwiązaniem na naszym rynku, zyskuje coraz liczniejsze grono użytkowników. Większość sklepów, które zamówiła gazetkę pierwszy raz, kontynuuje te działania w kolejnych miesiącach – przekonuje Katarzyna Garbaciak, kierownik ds. e-commerce Eurocash S.A.

Kreator Gazetek jest jednym z trzech narzędzi, które jako P@ka Lidera Eurocash promuje wśród tradycyjnych sklepów detalicznych. W jego skład wchodzą także dwie aplikacje mobilne. Drinco pozwala detalistom tworzyć kupony rabatowe, które konsument może zrealizować w lokalnych sklepach; PingWin natomiast w prosty sposób pozwala przeszkolić personel z wiedzy o napojach alkoholowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.