30.06.2016/00:13

Eurocash wydał na akwizycje w Polsce już blisko 700 mln euro

Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash ujawnił, że od swojego wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w 2005 r. aktualny lider polskiego hurtu wydał na zakup innych podmiotów ok. 2,5 mld zł (700 mln euro).

- W okresie tym zrealizowaliśmy 14 akwizycji i na tym nie poprzestaniemy. Eurocash w ciągu ostatnich jedenastu lat stał się niezwykle atrakcyjną spółką dla inwestorów. W 2005 r. jej akcje szacowane były na zaledwie 3 zł, a dziś kosztują 50 zł – odnotował Amaral w wywiadzie dla portugalskiego dziennika „Jornal de Negocios”.

Zaznaczył, że poprzedni właściciel Eurocashu, grupa Jeronimo Martins zaniedbała w przeszłości hurtową spółkę kosztem sieci Biedronka. Przyznał, że pomimo odejścia z JM pozostaje w dobrych relacjach z władzami lidera polskiego detalu.

Luis Amaral ujawnił też, iż poprzez swój własny holding posiada aktualnie 43,8 proc. akcji Eurocashu. Zapewnił, że nie zamierza się ich pozbywać, a w najbliższych 20 latach planuje skoncentrować się tylko na aktywności biznesowej w Polsce.

- Nie wykluczam pewnych inwestycji poza Polską, ale nie będą one znaczące. Polska to moje życie, mój rynek, na którym się najbardziej rozwinąłem. Aż 90 proc. wszystkich moich aktywów jest właśnie w Polsce – ujawnił Luis Amaral.

Prezes Eurocashu stwierdził, że dobrym prognostykiem dla inwestowania nad Wisłą są korzystne warunki ekonomiczne. - Gospodarka polska jest solidna, a konsumenci godni zaufania. Wierzę przede wszystkim w Polaków, w ich niesłychane zdolności do realizowania zamierzonych celów – dodał Luis Amaral.

Eurocash, którego wartość szacowana jest na 1,5 mld euro, zanotował w ub.r. obroty na poziomie 4,55 mld euro. Spółka zatrudnia 11 tys. pracowników.

(MZ)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.